Málokdo ví, že ozon je velmi účinný oxidant, který odstraní nespočet virů, bakterií, plísní. Tato moderní a nová technologie se velmi dobře uplatňuje odstraňování zápachu (deodorizace) i alergenů z domácnosti.

Příklady využití:

  • likvidace virů, plísní a bakterií v bytech, domech, nebytových prostorách i automobilech – odstranění pachů z kuchyní, garáží, sklepů, automobilů…
  • eliminace zápachů po domácích mazlíčcích, kouření, smažení…
  • dezinfekce a odstranění zápachu v závěrečné fázi likvidace následků povodní a požárů – dezinfekce a deodorizace ledniček, šatníků, botníků, WC…
  • odstranění zápachu z věcí, které není možné ošetřit jinak (turistická obuv, hokejová výstroj…)
  • prodloužení životnosti skladovaných potravin

 

Díky rychlosti a efektivitě působení ozonu se již po krátké době činnosti generátoru ozonu dostavuje kýžený efekt.

Dezinfekce – Díky svým vlastnostem je ozon až 3000 krát účinnější než chlor a likviduje i ty patogeny, které jsou vůči působení chlorových přípravků odolné. Kromě jiného proniká plynný ozon do všech koutů a skulin i do pórů všech materiálů (stroje, zařízení, textilie, zdi, nábytek, podlahy,…).

Deodorizace – Likvidace pachů je založena na jednoduchém principu spočívajícím v odstranění látek způsobujících zápach. K tomu dochází tzv. oxidací, kdy ozon reaguje s těmito látkami velmi efektivně.

 

Použití ozonu je velmi široké neomezené jen na domácností, nachází uplatnění ve firmách skladovacích prostorech, čekárnách, dezinfekce prostor a mnoho dalších aplikací včetně čištění vody v bazénů.

 

V medicíně se začal používat při takzvané Ozonizaci, léčení zánětů, v likvidaci mnohdy rezistentních bakterií i virů v léčebnách …..

 

Ozon je opravdu dar z nebes. Přesvědčte se osobně. Poznejte jeho prospěšné vlastnosti.

Rád vám poskytnu službu čištění ozonem. Neváhejte, jde o zdraví.

Mějte i vy zdravý horský vzduch doma.